Marosoroszfalu - Nyárádszereda 1-2
Mezőméhes - Marosludas 0-2
Ákosfalva- Szováta 1-2
Koronka - Dános 1-3
Radnót- Dicsőszentmárton 3-0

1.AS. Muresul Rusii ? Munti                           -    A.S.O. Miercurea-Nirajului
2. A.S.C. Avantul Mihaesu de Campie        -    C.S. Muresul Ludus
3. A.S.Acatari                                                   - C.S.Lacul Ursu Mobila Sovata
4. A.S Corunca                                                 -  A.S.Gaz Metan Danes
5. C.S.Iernut                                                      - A.S.Viitorul 2002 Tarnaveni

 

Etapa a II-a, 06.09.2008, ora 11.00


Nyárádszereda - Radnót 5-0
Dicsőszentmárton- Koronka 2-1
Dános- Ákosfalva 5-1
Szováta- Mezőméhes 3-0
Marosludas- Marosoroszfalu 4-2


6. A.S.O. Miercurea-Nirajului                          - C.S.Iernut
7. A.S.Viitorul 2002 Tarnaveni                            - A.S Corunca                                                
8. A.S.Gaz Metan Danes                                   - A.S.Acatari 
9. C.S.Lacul Ursu Mobila Sovata                     -  A.S.C. Avantul Mihaesu de Campie
10. C.S. Muresul Ludus                                     -   AS. Muresul Rusii ? Munti 



Etapa a III-a 13.09.2008, ora 11.00

Marosludas - Nyárádszereda 1-0
Marosoroszfalu -Szováta 1-1
Mezőméhes- Dános 2-0
Ákosfalva - Dicsőszentmárton 1-1
Koronka - Radnót 0-2


11. C.S. Muresul Ludus                                          -  A.S.O. Miercurea-Nirajului 
12. AS. Muresul Rusii ? Munti                               - C.S.Lacul Ursu Mobila Sovata
13. A.S.C. Avantul Mihaesu de Campien               - A.S.Gaz Metan Danes
14. . A.S.Acatari                                                       - A.S.Viitorul 2002 Tarnaveni
15. A.S Corunca                                                       - C.S.Iernut


Etapa a IV-a 20.09.2008, ora 11.00


ASO Nyárádszereda - AS Koronka 6-2 (1-2),

FC Radnót - AS Ákosfalva 2-2 (1- 1), Viitorul 2002 Dicsôszentmárton - Avântul Mezôméhes 2-2 (1-1), Gaz Metan Dános - Muresul Marosoroszfalu 2-1 (1-0), Mobila Szováta -Muresul Marosludas 3-2 (0-1).


16. A.S.O. Miercurea-Nirajului                               -  A.S Corunca                                                
17. C.S.Iernut                                                           - . A.S.Acatari                                                  
18. A.S.Viitorul 2002 Tarnaveni                              -  A.S.C. Avantul Mihaesu de Campie            
19. A.S.Gaz Metan Danes                                        -    AS. Muresul Rusii ? Munti                         
20. C.S.Lacul Ursu Mobila Sovata                              - C.S. Muresul Ludus


Etapa a V-a 27.09.2008, ora 11.00

Nyárádszereda -Dicsőszentmárton 9-1
Dános - Radnót 3-3
Koronka - Szováta 1-5
Marosludas - Ákosfalva 2-1
Marosoroszfalu - Mezőméhes 5-2


21. A.S.O. Miercurea-Nirajului                                - A.S.Viitorul 2002 Tarnaveni            
22. A.S.Gaz Metan Danes                                         - C.S.Iernut
23. A.S Corunca                                                        - C.S.Lacul Ursu Mobila Sovata
24. C.S. Muresul Ludus                                           - A.S.Acatari
25. AS. Muresul Rusii ? Munti                                 -  A.S.C. Avantul Mihaesu de Campie            


Etapa a VI-a 04.10.2008, ora 11.00

Szováta - Nyárádszereda 1-1
Marosludas - Dános 1-2
Marosoroszfalu - Dicsőszentmárton 8-3
Mezőméhes-  Radnót 4-1
Ákosfalva - Koronka 4-2


26. C.S.Lacul Ursu Mobila Sovata                     - A.S.O. Miercurea-Nirajului                  
27. C.S. Muresul Ludus                                       - A.S.Gaz Metan Danes                        
28. . AS. Muresul Rusii ? Munti                            - A.S.Viitorul 2002 Tarnaveni            
29. A.S.C. Avantul Mihaesu de Campie             - C.S.Iernut
30. A.S.Acatari                                                         - A.S Corunca


Etapa a VII-a 11.10.2008, ora 11.00

Nyárádszereda - Ákosfalva 3-1
Koronka - Mezőméhes 0-2
Radnót - Marosoroszfalu 0-0
Dicsőszentmárton - Marosludas 0-1
Dános - Szováta 2-3


31. A.S.O. Miercurea-Nirajului                         - A.S.Acatari   
32. A.S Corunca                                                - A.S.C. Avantul Mihaesu de Campie
33. C.S.Iernut                                                    - AS. Muresul Rusii ? Munti
34. A.S.Viitorul 2002 Tarnaveni                      - C.S. Muresul Ludus
35. A.S.Gaz Metan Danes                               - C.S.Lacul Ursu Mobila Sovata   


Etapa a VIII-a 18.10.2008, ora 11.00

Gaz Metan Dános - ASO Nyárádszereda 2-3, Mobila Szováta - Viitorul 2002 Dicsôszentmárton 5-0, Muresul Ludas -FC Radnót 5-2, Muresul Marosoroszfalu - AS Koronka 2-0, Avântul Mezôméhes - AS Ákosfalva 3-2.


36. A.S.Gaz Metan Danes                                    - A.S.O. Miercurea-Nirajului  
37. C.S.Lacul Ursu Mobila Sovata                       - A.S.Viitorul 2002 Tarnaveni
38. C.S. Muresul Ludus                                        - C.S.Iernut
39. AS. Muresul Rusii ? Munti                             - A.S Corunca
40. A.S.C. Avantul Mihaesu de Campie             -  A.S.Acatari   



Etapa IX-a 25.10.2008, ora 11.00

ASO Nyárádszereda - Avântul Mezôméhes 8-1, AS Ákosfalva - Muresul Marosoroszfalu 1-5, AS Koronka - Muresul Ludas 2-2, FC Radnót -Mobila Szováta 0-1, Viitorul 2002 Dicsôszentmárton -Gaz Metan Dános 0-4.


41. A.S.O. Miercurea-Nirajului                          -  A.S.C. Avantul Mihaesu de Campie  
42. A.S.Acatari                                                     - AS. Muresul Rusii ? Munti                
43. A.S Corunca                                                 - C.S. Muresul Ludus                           
44. C.S.Iernut                                                       - C.S.Lacul Ursu Mobila Sovata          
45. A.S.Viitorul 2002 Tarnaveni                        -  A.S.Gaz Metan Danes      


Pentru a putea termina la termen, in timp optim, faza a doua a campionatului se vor disputa dupa terminarea turului si doua etape din retur.           ASO Nyárádszereda-Muresul Marosoroszfalu 0-1 (0-1)

                             -  Szovata-Akosfalva 1-0 ( 1-0 ),
                            -  Ludas - Mezomehes 3-0 ( 2-0 )
                            - Danos - Koronka 7-1 ( 4-1 ),

2008 november 1-en 11 orai kezdettel a tavaszi menet ( visszavago-szakasz ) elso fordulojara kerul sor a kovetkezo parositasban :    Nyaradszereda-Marosoroszfalu,Ludas-Mezomehes,Szovata-Akosfalva,Danos--Koronka es Dicsoszentmarton-Radnot.  

11. forduló: FC Radnót - ASO Nyárádszereda 1-2, AS Koronka -Viitorul 2002 Dicsôszentmárton 2-0, AS Ákosfalva --Gaz Metan Dános 1-2, Avântul Mezôméhes - Mobila Szováta 1-0, Muresul Marosoroszfalu- Muresul Ludas 4-2.

  2008.11.08. d.e. 11-tol    elorehozott tavaszi menetrenbol a kovetkezo merkozesekre kerul meg sor,az ev utolso hivatalos osszecsapasaira :  Radnot-Nyaradszereda,Koronka-Dicsoszentmarton,Akosfalva-Danos,Mezomehes-Szovata es Marosoroszfalu-Ludas.

Oldalmenü
Diavetítő